Informacja Administratora

"Dzień Dinozaura"

W lutym obchodziliśmy dzień niezwykłych stworzeń – dinozaurów. Przedszkolaki ,, udały się ’’ w podróż do czasów prehistorycznych, gdzie podczas ciekawych zajęć i zabaw miały możliwość poznania życia tych gadów. Dzieci oglądały albumy, książki i filmy o dinozaurach, wykonywały prace plastyczne.

Kreatywne zabawy i eksperymenty

Celem takich zabaw jest budzenie i aktywizowanie ciekawości oraz aktywności poznawczej dziecka. Rozwijanie zainteresowań technicznych i przyrodniczych. Stawianie i rozwiązywanie problemów, dostrzeganie związków między przyczyną, a skutkiem.

"Dzień Kota"

26.02.2024
"Dzień Kota"

26.02.2024

Dzieci poznały tego dnia bardzo wiele zwyczajów tych miłych zwierząt domowych. Dowiadywały się tego z ilustracji, z treści zabaw ruchowych, a także od dzisiejszego gościa, którym był żywy kotek o imieniu Rysiu. Milusińscy bardzo się cieszyły z jego wizyty, zadawały właścicielce kotka ciekawe pytania, głaskały kotka.

"Walentynki" w grupach

Tego dnia każdy przedszkolak przyszedł ubrany na czerwono. Dzieci miały okazję poznać tradycję tego święta. 14 lutego to przecież nie tylko dzień zakochanych, ale to przede wszystkim dzień miłości, sympatii, przyjaźni, okazywania pozytywnych emocji.

Pokaz baniek mydlanych z Panem Bańką

Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń! Miały one okazję być uczestnikami niesamowitego widowiska jakim był pokaz baniek mydlanych wyczarowany przez Pana Bańkę. Dzieci mogły zobaczyć ogromne bańki, były też bańki dymne i ogniowe. Największą atrakcją okazało się zamykanie przedszkolaków w bańce.

"Dzień Pizzy" w przedszkolu

Tego dnia sale naszego przedszkola zamieniły się w prawdziwe, włoskie pizzerie. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi.

Bal karnawałowy w przedszkolu

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów z różnych bajek, filmów oraz za służby mundurowe. Można było spotkać między innymi: wróżki, królewny, rycerzy, piratów czy policjantów. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał do zabawy.